Domů / Technologie / Novinky v Dynamics NAV 2013 – nová klientská prostředí

Novinky v Dynamics NAV 2013 – nová klientská prostředí

Do systému Microsoft Dynamics NAV 2013 lze přistupovat nejen pomocí Windows klienta, ale nově i přes webový prohlížeč pomocí Web klienta, nebo z prostředí intranetu SharePoint klientem.

Webový klient

NAV 2013 Web klientWeb klient Microsoft Dynamics NAV 2013 Web klient jako zjednodušená verze Windows „RoleTailored“ klienta umožňuje uživatelům přístup do systému odkudkoli přes internet, prostřednictvím webového prohlížeče. Obzvláště příležitostní a mobilní uživatelé tím získávají možnost snadného a bezpečného přístupu k relevantním informacím a funkcím, bez nutnosti používat aplikace třetích stran nebo terminálové prostředí. Data je možné nejen prohlížet, ale i měnit a dostupné jsou také výstupní sestavy.

 

Web klient podporuje různé internetové prohlížeče a různé mobilní platformy jako Windows Phone, Android a iOS pro iPhone a iPad. Je tak vhodný pro uživatele, kteří využívají celou funkčnost systému, ale potřebují přistupovat odkudkoli prostřednictvím různých zařízení. Odpadá také potřeba instalace, aktualizace a údržby aplikace na koncových zařízeních.

SharePoint klient

NAV 2013 Portal Framework klient - listNAV Portal Framework (SharePoint klient) Microsoft Dynamics NAV Portal Framework klient zpřístupňuje uživatelům uvnitř i vně firmy vybraná data systému, celé pohledy nebo sestavy přímo v prostředí dokumentového systému SharePoint.  Data je možné nejen prohlížet, ale i měnit a všechny tyto změny provedené na webu SharePoint jsou okamžitě přeneseny zpět do Microsoft Dynamics NAV 2013.

NAV 2013 Portal Framework klient - kartaSharePoint klient je vhodný pro uživatele, kteří využívají systém pouze občasně a jen vybrané oblasti a obvykle pracují v prostředí intranetového portálu SharePoint. Může jít např. o vykazování práce na projektech, evidenci docházky, schvalování nákupu, nebo třeba přístup k evidenci zákazníků. Pro tyto uživatele se NAV stává integrální součástí intranetu, tj. SharePointu. SharePoint klient podporuje spolupráci mezi zaměstnanci a přináší pohodlné sdílení důležitých informací.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Přidat komentář