Domů / Oborová řešení / AC Transport – NAV pro dopravce, spedici a logistiku

AC Transport – NAV pro dopravce, spedici a logistiku

AC Transport je unikátní informační systém pro obor dopravy, spedice a logistiky. Jeho hlavní výhodou je provázání firemní ekonomiky s provozem dopravy v jednom systému.

Zabýváte se dopravou, spedicí či logistikou? Řešíte plánování zásilek, vytížení vozidel, operativně řídíte přepravu, plánujete servis, hlídáte provozní náklady a počítáte mýtné? A nemáte jednotný systém, který vám pomůže to vše uřídit?

Specializovaný informační systém AC Transport na bázi Dynamics NAV propojuje ekonomické a provozní agendy dopravy, logistiky a spedice. Umožní uřídit operativu dopravní firmy, detailně vyhodnotit ekonomiku dopravy a optimalizovat fungování firmy.

AC Transport odstraňuje nutnost použití a propojování dalších specializovaných systémů pro řízení specifických procesů dopravy, spedice a logistiky. Plánování tras, přiřazování vozidel, operativní řízení dopravy, ale i objednávky a fakturace jsou spravovány jediným systémem, Microsoft Dynamics NAV. Kromě pohodlí obsluhy a snadného provozu přináší tento koncept jednu klíčovou výhodu – umožňuje detailně vyhodnotit ekonomiku provozu a dodává údaje potřebné pro optimalizaci a hledání úspor.

ACTransport schema

Základem provozních agend systému AC Transport jsou podrobné evidence vozidel, řidičů, dispečerů či disponentů. Systém umožňuje komplexní zpracování zakázky od její objednávky, kalkulace cen jednotlivých přeprav včetně mýtného, přes plánování, řízení přepravy, on-line sledování až po finální vyhodnocení. Poskytuje přehledy najetých kilometrů, aktuálních stavů tachometrů a spotřeby pohonných hmot. Nejen na základě těchto dat umožňuje provádět plánování servisních prohlídek a oprav.

AC Ttransport - trasa cesty

AC Ttransport – trasa cesty

AC Transport umožňuje sledování aktuální či historické polohy vozidla a optimalizaci kompletního itineráře přepravy pomocí přehledné mapy s ohledem na vlastnosti plánovaného vozidla. Pokud se na trase vyskytnou problémy, systém upozorní dispečera, který je schopen najít rychlé a efektivní řešení. Dispečer může navíc prostřednictvím palubního terminálu komunikovat přímo s řidičem vozidla. Řidič obdrží podrobný itinerář s plánovanými časy nakládky a vykládky a prostřednictvím terminálu vykazuje skutečné časy.

AC Transport řeší i správu souvisejících dokumentů a pokročilou komunikaci s klíčovými zákazníky. Podporuje elektronickou fakturaci, EDI i sdílení informací o aktuálním stavu zakázek se zákazníky. Managementu firmy systém AC Transport poskytuje důležité informace a umožňuje využívat pokročilé analytické, controllingové a marketingové nástroje.

Firmy používající systém AC Transport oceňují následující přínosy a zlepšení:

  • Snížení provozních nákladů
  • Optimalizace využití kapacit a zdrojů
  • Zvýšení kvality poskytovaných služeb
  • Lepší podpora rozhodování na úrovni manažerů
  • Růst produktivity práce dispečerů
  • Sloučení všech činností do jednoho provázaného informačního systému, odstranění duplicit při pořizování dat použitím jednotné báze kmenových dat
  • Zabezpečení systému prostřednictvím oprávnění pro jednotlivé uživatele pro různé části aplikace

Pro více informací k oborovému řešení AC Transport, ukázku a možnosti využití pro vaši firmu nás prosím kontaktujte.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Přidat komentář